Webapplicatie laten maken

Vaak worden ‘websites’ en ‘webapplicaties’ in één adem genoemd, maar deze termen zijn niet hetzelfde. Alle webapplicaties zijn websites, maar niet alle websites zijn webapplicaties. Dit zijn de verschillen en overeenkomsten. En belangrijker nog: dit kun jij ermee.

webapplicatie laten bouwen

Wat is een webapplicatie?

Een webapplicatie is een toepassing die werkt op basis van een webbrowser. Hiervoor moet je vaak eerst inloggen met een gebruikersnaam en wachtwoord. Een website is een verzameling webpagina’s met content, zoals tekst en afbeeldingen. Deze gegevens kun je bekijken via internet en vertellen vaak meer over de diensten van een bedrijf.

Een bekende webapplicatie is Content Management Systeem (CMS) of websitebeheersysteem. Bij CMS kunnen gebruikers op een laagdrempelige manier de inhoud van een website beheren, zoals op WordPress. Er is geen technische kennis nodig om de website te onderhouden.

Webapplicaties kunnen ook gebruikt worden voor:

  • E-mail, zoals Gmail
  • Administratie software
  • Online agendabeheer
  • Intra- en extranet
  • Bankieromgevingen

Wat is het verschil tussen een website en een webapplicatie?

Bij een website spreek je van bezoekers, bij een webapplicatie van gebruikers. Een webapplicatie zorgt voor interactie met gebruikers. Een website niet: bezoekers kunnen de content alleen lezen.

Voor een website ga je naar een webbouwer. Wanneer standaard software niet de gewenste oplossing biedt, biedt webapplicatie uitkomst. Hiervoor ga je naar een webapplicatie bouwer.

Bij een webapplicatie is de content gebruikersspecifiek. De navigatie en bediening is meer gebaseerd op applicatiesoftware dan op websitedesign. Het voordeel hiervan is dat webapplicatie, maatwerk software, daardoor volledig aansluit op de wensen van jouw organisatie.

Wat is de overeenkomst tussen een website en een webapplicatie?

Zowel een webapplicatie als een website is via internet te bereiken, bijvoorbeeld via mobiel of desktop. Een andere overeenkomst tussen een website en webapplicatie is dat ze gehost worden op een server.

Welke webapplicaties maken wij?

Wij maken webapplicaties in WordPress. Je kunt denken aan prijsconfigurators of een product samenstellen. Webapplicaties bouwen we in allerlei soorten en maten. Net wat je nodig hebt.

Treeplank met allerlei opties

VanStep maakt treeplanken voor bedrijfswagens, met allerlei opties. We verwerkten dit in een productconfigurator op maat. Een klant vult de autogegevens in, kiest voor een aantal opties en bepaalt welke service nodig is. Elke stap vult de totaalprijs aan. Het resultaat? VanStep weet precies wat de klant wil en de klant weet precies waar hij aan toe is.

Productconfigurator voor VanStep

Zelf een tv-wand samenstellen

Op tvwand.nl stel je je eigen tv-wand samen. Je vult in welke afmetingen jouw tv-wand moet hebben, of je voor extra opties kiest en meer. Bij elke stap krijgt jouw tv-wand steeds meer vorm. Figuurlijk, maar ook letterlijk. Want de afbeelding verandert mee. Net als de prijs.

Huisgemaakte maaltijden selecteren

Gijsvandehoef.nl is de webshop van de lokale groentewinkel Gijs van de Hoef in Veenendaal. Eén van hun producten is een maaltijdenbox. Een klant kan zelf de portiegrootte en samenstelling van de box kiezen. Handig, toch?

Wat zijn de voordelen van een webapplicatie?

Een webapplicatie ontwikkelen biedt voordelen, waaronder een overzichtelijk bedrijfsproces. Een webapplicatie werkt met een centrale database. Op die manier kunnen gegevens gemakkelijk opgeslagen worden. Op één plek, in plaats van lokaal opslaan.

Maatwerk webapplicaties stellen je in staat om efficiënter te werken. Een ander voordeel van een webapplicatie is dat het volledig afgestemd is op jouw organisatie, daardoor zijn er geen beperkingen zoals voorgeprogrammeerde software of templates.

Wat levert een webapplicatie je op?

Wanneer je overweegt om een webapplicatie te laten maken, dan wil je weten wat het je oplevert. Een webapplicatie laten maken heeft verschillende voordelen, waaronder:

  1. Efficiëntie vergroten: een webapplicatie kan het werkproces van je bedrijf efficiënter maken door het vereenvoudigen van taken en het verbeteren van de samenwerking tussen teamleden.
  2. Schaalbaarder worden: een webapplicatie kan gemakkelijk worden opgeschaald om te voldoen aan de veranderende behoeften van je bedrijf. Dit betekent dat je kunt blijven groeien zonder dat je steeds nieuwe software of hardware hoeft aan te schaffen.
  3. Toegankelijkheid optimaliseren: webapplicaties zijn toegankelijk vanaf elke locatie met een internetverbinding. Gebruikers hebben alleen een webbrowser nodig om toegang te krijgen tot de applicatie. Dit maakt het eenvoudiger om de applicatie te gebruiken en maakt het mogelijk om vanaf verschillende locaties en apparaten te werken.
  4. Klantcontact verbeteren: een webapplicatie kan ook worden gebruikt voor klantrelatiebeheer (CRM), wat helpt om de communicatie met klanten te verbeteren en de klantervaring te verbeteren. Het kan bijvoorbeeld worden gebruikt voor het bijhouden van klantgegevens, het plannen van afspraken en het beantwoorden van vragen.
  5. Meer verkoop: Een slimme applicatie kan jouw klant helpen een prijs te berekenen, een product samen te stellen of een andere stap te zetten in het aankoopproces. Hoe minder frictie tijdens dat proces, hoe hoger de kans op een verkoop. Dus los jij een probleem op met een slimme applicatie? Dan kan het je meer verkoop opleveren.

Kortom, het laten maken van een webapplicatie kan je bedrijfsprocessen verbeteren en je helpen om efficiënter te werken, waardoor je tijd en geld kunt besparen én je klanttevredenheid kunt verbeteren.

Wil je een webapplicatie laten bouwen?

Sluit standaard software niet aan bij jouw wensen en bedrijfsprocessen? Wil je een webapp bouwen die helemaal is ingericht naar jouw smaak, zonder beperkingen van design templates of voorgeprogrammeerde software? Laat een webapplicatie maken door een specialist, zoals Webvriend. Wij maken webapplicaties in twee tot drie maanden en van 5.000 – 15.000 euro, afhankelijk van jouw wensen.

Dat doen we op basis van deze werkwijze:

  • Strategie – We doen een kick-off, inventariseren wat nodig is, maken een ontwerp en de eerste concepten.
  • Ontwikkeling – We bouwen de webapplicatie, testen alles goed door en zetten het live.
  • Optimalisatie – We doen maandelijkse sprints, waarin we de webapplicatie onderhouden en nieuwe functionaliteiten toevoegen.

Over ons

Wij zijn een internetbureau dat zich verbindt met sterke merken in de regio van Ede. Dat doen we al bijna 15 jaar met veel plezier. Wij ontwikkelen websites, zorgen voor heldere strategie, goede vindbaarheidadverteren in zoekmachines, optimaliseren van de gebruikerservaring en analyse en rapportage. Onze klanten waarderen de korte lijnen, het informele karakter en de oplossingsgerichtheid van ons bureau. Bekijk ook ons werk.

 
Rijschool Dam, klant van Webvriend
Klaar om stappen te zetten?

Laat van je horen!